Otomatik Kayar Cam Kapı Montaj Onarım Ankara

Ankara Kayar Cam Kapı Montaj Dorma Kayar Cam Kapı  servisi vermekteyiz.

Ankara Otomatik Kayar Cam Kapı Montaj Bakım Tamir Servisi

Ankara Otomatik Kayar Cam Kapı Montaj Bakım Tamir Servisi

Dorma markası uzun yıllardır bu sektörde hizmet vermekte olan bir firmadır. 1982 yılında Türkiye piyasasına giriş yapan dorma ilk başta ağırlıklı olarak otomatik kapılarda hizmet vermiştir. Arkasından 2001 yalında dorma Türkiye’ye ki firmasını kurarak pazarlama yapmaya başlamıştır. 2005 yılında dorma Türkiye’ye tamamen yerleşerek kendine ait satış ve pazarlama yapmaya başladı günümüzde ise çalışmalarına devam etmekte olup git gide büyüyen bir firmadır.

Otomatik Kayar Cam Kapı Montaj Onarım

Dorma Kapı Ürünleri

Açma & Kapama

Kapı Kapatıcılar

Otomatik Kanat Açma Mekanizmaları

Otomatik Kayar ve Özel Kapılar

Otomatik Kayar Kapı Mekanizmaları

Manuel Sürme Kapı Sistemleri

Döner Kapılar

İç Mekan Pivot Kapılar için Cam Aksesuarları

Basma & Çekme Kollar

Baza Profilleri

Menteşeler ve Aksesuarlar

Koruma

Kilitler

Elektrikli Kilitler

Kaçış Yolları için Sistemler

Elektronik geçiş konrtol

Elektrikli kapı aksesuarları

Bölme

Camlı Kayar Duvarlar.

Dorma Otomatik kayar kapılar

Otomatik Kayar Cam Kapı Montajı Servisi

FFT: Katlanır kapı dar alanlarda kullanılmakta olup kamu binaları ve engellilere uygun erişimi ile müşterilerinin ilgisini çekmekte olan bir üründür. Yerden kilitleme mekanizması ve elektronik kilitleme seçeneği ile firmamızda FFT kapı montajı yapılmaktadır.

ST MANET: İç binalarda ortama ferahlık katmak amacı ile kullanılmaktadır. Çerçevesi yapımı ile zarif bir görüntü oluşturmaktadır. Engelli kullanımına uygun olup paslanmaz çelikten üretilmiştir. Ve tek bir noktadan sabitleme imkanı vardır. Maksimum saydamlık için kapı profili kullanılmamıştır.

SST: Katlanır kayar kapı sistemidir. Tam kapı genişliği sağlamaktadır. Acil durum çıkışları kullanımı onaylıdır. Otomatik konumda tam bir sürgülü kapı özelliği göstermektedir. Sıcak aylarda binayı havalandırmak için kullanılabilir.

RST G: Standart çerçece profili kullanılmıştır. Yerden tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Donme yada kayma kapı kanatları için minimum alan seçeneği vardır. Güvenlikli camlar ve çift camlı sağlam bir yapıdır.

BST/F-BST: Dairesel otomatik kayar kapıdır. Maksimum kullanıcı kolaylığı mevcuttur.

RST R: Standart çerçeve profili kullanılmıştır. Geçiş alanı geniştir neredeyse kapının tamamı kadardır. Minimum alan max yer kazanımı sağlar. Çift camlı güvenlikli bir kapıdır.

ST: Otomatik kaya kapı sistemidir. Sistemde ince çerçeve kullanılmaktadır. Çift camlı bir sistem olup güvenliklidir. Kenetlenen contalar sayesinde yalıtım özelliği vardır.

TST: Otomatik teleskopik kayar kapı sistemidir. Teleskopik mekanizma ile geçiş alanı geniştir. Çift cam olması sayesinde güvenliklidir. Yalıtım özelliği mevcuttur.

otomatik kayar cam kapı montaj otomatik sensörlü sürgülü cam kapı tamiri ankara

Otomatik kayar kapı aksesuarları

Otomatik kayar kapı aksesuarları aşağıdaki aksesuarlardır;

  • ES200: Avrupa standartlarına göre en yeni kayar kapı mekanizmasıdır. Bu mekanizma sessiz bir çalışma ortamı yaratmakla beraber, kapınızın açılış kapanış hızı sabit olup otomatik kontrol etmektedir. Kuruluma ve bakıma enerji tasarrufu sağlayan modüler sistemdir.
  • ES 200 Easy
  • ES 75
  • El 301
  • AL 1001
  • ES 400
  • AL 401
  • CS 80 MAGNEO

Dorma Kayar Cam Kapılarda belli başlı arızalar meydana gelmektedir. Bu arızalar menteşe arızası, kapı kolu arızası, kapı hidroliği arızası, kapı pompası arızası ve cam tamiri arızasıdır. Kayar kapılarda menteşe olmaz onun yerine sürgü yerinde arızalar oluşabilmektedir.

Otomatik Kayar Cam Kapı Montaj Servisi Cam kapılar genellikle ev ve işyerlerinde kullanılmakt olup hoş görüntüsü sebebi ile insanları kendıne çeken bir yapısı vardır. Ancak cam kapı sistemleri hassas sistemler olup arıza sırasında parçaları iyi bilmek lazım.

Otomatik Kayar Cam Kapı Tamiri Arıza Çeşitleri &  Çarpma Cam Kapı Tamiri

Cam kapılar için menteşe arızası: Otomatik Kayar Cam Kapı Tamiri Menteşeler cam kapıyı ayakta tutan elemanlardır. Menteşeler cam kapınızın açılıp kapanması için çalışmaktadır. Cam kapılarda olan menteşeler silindir şeklindedir. Özellikle iş yerlerinde kullanıldığı zaman kullanıma bağlı olarak fazla açılıp kapanma sonucu bozulma olabilir. Ancak cam kapı menteşeleri 4-5 yılın üzerinde kullanılmaz bir menteşenin ömrü 4-5 yıldır. Kapınızın olması gerekenden fazla ses çıkarıyor ise veya gerektiğinden yavaş açılıp yavaş kapanıyor ise menteşe arızası vardır.

Cam Kapı Kolu Arızası:  Cam kapılarda metal,cam veya krom kapı kolları mevcuttur. Cam kapılarda metal, cam ve krom kapı kolları estetik açıdan güzel durduğu için tercih edilmektedir. Peki cam kapı kolunuzun bozulduğunu nasıl anlarsınız? Eğer kapı kolunda sıkışmalar mevcut ise cam kapınızın açılıp kapanması zor oluyor ise bu durum cam kapı kolunda arıza olduğunu göstermektedir. Cam kapı kolu kullanıma bağlı olarak hızlı çekme sebebi ile bozulabilir. Cam kapı kollarında ise kapı kolu cam olduğunda kolay kırıla bilmektedir.

Ankara Otomatik Kayar Cam Kapı Montaj ve Bakım Servisi

Kapı Motoru Arızası hava süspansiyonlu bir sistemdir. Kapı motorunun amacı kapının yavaş açılıp kapanmasını sağlayarak kapınızı kırılmaktan korumaktır. Açma kapama hızını belirli ölçülerde tutmakta olan cam kapı motoru arızalandığı zaman kapınız hızlı bir şekilde açılıp kapanır eğer rüzgarda bile kapınız hareket ediyor ise cam kapı motorunuz arızalanmış olabilir.

Cam kapı pompasıOtomatik Kayar Cam Kapı Montaj Cam kapıların hassas sistemler olduğunu söylemiştik. Bu yüzden cam kapı pompası montajında yapılacak en ufak hata domino gibi diğer aksamlarada hasar vermektedir. Firmamızda sıkça karşılaştığımız arızalardan biri alt köşe kısımda bulunan arızalardır. Cam kapıları alt köşe kısımlarında cam kapı pompası bulunmaktadır. Cam kapı montajı sırasında sıralama şu şekilde olmalıdır. Öncelikle zemin pompanın boyu kadar oyulmalıdır. Ardından zemin kırılarak  pompanın alt tarafına çimento dökülmelidir. Bunun sebebi cam kapı pompasının çökmesini engellemektir. Arkasından pompa yerleştirilir ve cam kapı pompasının yanında kalan boşluklar doldurularak cam kapı pompası sabitleştirilir. Eğer cam kapı montajı sırasında bu işlemler yapılmamış ise cam kapı pompası çökebilir, ayarı kaçabilir. Cam kapı pompası çökerse cam kapınız yere sürterek kırılabilir. Otomatik Kayar Cam Kapı Montaj.

Cam Arızası: Yukarıda belirttiğimiz arızalardan herhangi biri var ise cam arızası olması muhtemeldir. Cam kapıların aksesuarları domino taşı gibidir. Herhangi birinde arıza olduğu durumlarda camınızın kırılma ihtimali yüksektir.

Çarpma Cam Kapı Tamiri Ankara

Çarpma Cam Kapı Tamiri Dorma Otomatik Kayar Kapı Montaj hizmeti vermektedir. Montaj hizmetimiz profesyonel olup müşterilerimiz için kaliteli ve güvenli çalışmalar düzenlemekteyiz. Dorma otomatik kayar kapılar da oluşabilecek arızalar için arıza servisimiz mevcut olup ayn zamanda dorma marka kapılarınız için çilingir hizmeti vermekteyiz. Acil çilingir olarak 7/24 firmamızı arayabilirsiniz.

Otomatik Kayar Cam Kapı Ayarı